Enerji tasarruflu pvc pencere ve kapılar

Kapı ve pencerelerin özelliklerinden bir tanesi de ısı yalıtımının tam olarak sağlanmasıdır. Bunun yanı sıra ses yalıtımı konusunda da önemli bir yere sahiptir. PVC’nin ahşap ve metal pencerelere karşın daha fazla enerji tasarrufu sağladığı da bilinmektedir. Türkiye’de önde gelen PVC markalar var ve bunlarında Türkiye’nin dışında dünyaya da nam salmış oldukları biliniyor. PVC’de bazı ürünler var ki onların piyasadaki rakipleri yoktur
PVC’ler özel tasarıma sahip olmasının yanı sıra aynı zamanda geniş bir renk yelpazesine de sahiptir. Güvenli ve de sıcak bir ortam oluşturmak istiyorsanız onun için tercih edebilirsiniz.
Gelelim işin enerji tasarrufu bölümüne;
Enerji tasarrufu evlerin ve mekanların yakıt maliyetlerini önemli ölçüde etkiliyor. Kapı ve penceresi sağlam ve PVC ile kapatılmış olan mekanlarda ısının dışarıdan içeriye ya da içeriden dışarıya çıkması kolay olmuyor. Bu sayede de özellikle kış mevsimlerinde size yakıt tasarrufu konusunda avantaj sağlayacaktır.
Mekanlar büyüdükçe hastaneler ve restoranlar gibi aynı zaman da ofislerde de kullanılıyor. Kısacası modern mimarilerde PVC ahşaptan çok daha güzel bir tasarım sağlayabiliyor. Peki enerji taarruflu PVC pencere ve kapılar konusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

 

Ürünün Maliyeti

PVC’lerin tasarruf konusunda kullanılmasının ilk nedeni de maliyet açısından verimliliğidir. Performans ve maliyet verimliliği açısından ahşaptan çok daha iyi ve avantajlıdır.

Bakım

PVC’ler düşük bakım gerektirir bunun içinde ahşaba göre çok daha az bakım gerektirecektir. Ahşap ürünlere baktığımız zaman onların sürekli olarak bakıma ihtiyacı vardır. Ancak PVC dayanıklı ve güçlü bir malzeme olduğundan dolayı standart bakımlarının dışında da bakım istemezler.

Dayanıklılık

PVC ahşaba göre çok daha dayanıklı bir üründür. Her türlü iklim koşullarına karşın yüksek bir dayanıklılık gösterebilmektedir. Ahşabın kullanım ömrü yüksek bir bakım gerektirir. Düzenli olarak boyasını ve gerekli olan bakımı yapmanız halinde dayanıklılık uzayacağından dolayı bu biraz daha maliyetli olabilecektir. Ancak PVC’nin kullanım ömrü standart koşullarda en az 50-60 yıl arasındadır.

Güvenlik

PVC ürünleri aynı zamanda güvenliklidir. Yeterince güçlü ve dayanıklı malzemelerden yapılmış olması da evinizin ihtiyacını ekstra bir şekilde sağlayacaktır.


İncele

Call Now ButtonAramak İçin Tıklayın
www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net