Fransız Balkon Nedir

Günümüzde yapılan modern mimariye baktığınız da son zamanlarda en çok kullanılan modellerin de Fransız balkon olduğunu tahmin edebilirsiniz. Fransız balkonların standardın üzerinde olduğunu düşünürseniz burada masa sandalye gibi farklı aksesuarların da buralarda kullanılamaz olduğunu da görebilirsiniz. Kısa bir tabirle anlatacak olursak Fransız balkon demek pencerelerin önlerinde bulunan bariyerler nedeniyle pencerenin tamamının açılmasına olanak tanıyan sistemlerdir. Genellikle bu tip balkonlar insanların temiz hava almalarını kolaylaştırmak amacıyla kullanılırlar. Fransız balkon ismi de Fransız mimarisinde kullanılan evlerden esinlenerek ortaya çıkmıştır. Fransız balkonları kendi içerisinde de çeşitlenmektedir. Bunun içinde modellerine ayrı ayrı bakmanın daha doğru olabileceğini düşünüyorum. Biz egepen ekibi olarak her ne kadar PVC konusundaki bilgileri ön plana çıkarıyor ve insanların bilgilendirilmelerini sağlıyor olsak da yine de kapı ve pencere denildiğinde sanıyorum Fransız balkondan ve modellerinden söz etmeden de olmazdı.

Fransız Balkon Modelleri

Fransız balkonlarda tasarımı ön plana çıkaran korkuluk tasarımları olmuştur bunun içinde uygulanan metalin tasarımı önemlidir. Genellikle alüminyum, krom ve ferforje gibi materyallerden üretilmiş olan korkuluk modelleri tercih edilir bu sayede estetik açıdan da daha yüksek bir verim alınır. Fransız balkonlarda estetiğin yanı sıra güvenliğinde önemli olduğunu biliyoruz bunun için kullanılan malzemelerde belirleyici bir faktördür. Kaliteli malzeme ve doğru bir işçilik sayesinde Fransız balkonlarda gerekli güvenlik önlemi de alınmış olacaktır.

Günümüzde inşa edilen konutlara baktığımız da korkuluk sistemlerinin mantoloma üzerine sabitlenmiş olduğunu görüyoruz fakat işin ciddi olan kısmı ise buraya monte edilmesinin güvenlik açığı meydana getirebileceğidir. Bu malzemeleri güvenli kılan şey ise betona monte edilmesidir. Fransız balkonlarda korkuluk yerden yüksekliğe göre önemli bir kriterdir. Dolayısıyla bu şekilde bir konut alınırken de öncelikli olarak kullanılan malzemenin kontrolünün yapılması gerekir. Betona çok sağlam bir şekilde sabitlenmiş olan sistemlerde herhangi bir sıkıntı yaşanması da söz konusu olmaz. Fransız balkonlar Türkiye’de imar yönetmeliklerinde değerlendirilmemiştir bunun için henüz tasarım aşamasındayken gerekli olan önlemler alınmalı ve riskler en az seviyeye düşürülmelidir.


İncele

Call Now ButtonAramak İçin Tıklayın
www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net