Neden PVC Kapı Sistemeleri

Maliyet açısından ucuz ve kolay bulunabilir bir madde olan pvc, yalıtım açısından oldukça başarılı bir üründür. Pvc kapı ve pvc pencere sistemleri, ahşap kaplamalara oranla hem akustik açıdan, hem renk çeşidi bakımından hem de enerji tasarrufu açısından daha avantajlı konumdadır. Ahşaba göre ısıya daha dayanıklı olan pvc kapı sistemleri, güvenlik açısından da size daha korunaklı bir yaşam sağlamaktadır. Hafif yapısıyla kullanış açısından avantajlı olan Pimapen, şık ve zarif yapısının yanı sıra temizleniş kolaylığıyla da özellikle hanımlara kolaylık sağlamaktadır.

Pvc nedir?

Kredi kartlarından, sağlık sektörüne, su ve atık su borularından, elektrik kablolarına, günlük kullanımda Pimapen olarak adlandırılan pvc kapı ve pvc pencere, döşeme malzemelerine, ambalaj ve paketleme sanayiinden, hobi ürünlerine kadar hayatımızın birçok alanında yer alan pvc;vinil ( PoliVinil Klorür) kelimesinin kısaltılmış halidir ve bileşiminde petrol ( veya doğalgaz ) ve tuz bulunmaktadır.Bugün başta kimyasal endüstrinin göz bebeği haline gelenpvc,çeşitli kimyasallarla harmanlanarak ve yüksek ısı işlemlerinden geçtikten sonra mevcut forma gelmektedir.
Pvc, 1835 yılında Henri Victor Regnault tarafından ve 1872 yılında EugenBaumann tarafından iki farklı şekilde kaza eseri bulunmuştur. 20. Yüzyılda ticari amaçla denemeler yapılsa da gerek yapısı, gerekse de katı halde işlem görme zorluğu nedeniyle istenilen sonuç alınamamıştır. 1926’dan sonra farklı katkı maddeleri ile karıştırılıp, daha esnek ve kolay işlenebilir hale gelmesiyle birlikte de günümüzde kullanılan biçime kavuşmuştur.

PVC çevreye zararlı mıdır?

Bilindiği gibi insanoğlunun enerji kaynaklarını bilinçsiz, yanlış ve yarın yokmuşçasına tüketimi doğada tamiri mümkün olamayan tahribatlar oluşturmaktadır. Ancak günümüzde bozulan ekolojik sistemin medya yayın organları ile sosyal medya platformlarında yüksek sesle dile getirilmesi üzerine farkındalık artmakta ve geri dönüşüm önem kazanmaktadır. Özellikle kağıt, ambalaj ve pet işe gibi maddelerde bu farkındalık fazla olmakla birlikte insanların plastiğe karşı hassasiyetleri de her geçen gün artmaktadır. Bir plastik bileşeni olan Pimapen, insanların aklında soru işareti oluşturmakta, çekinceyle yaklaşılmasına neden olmaktadır. Fakat unutulmamalıdır ki pvc maddesinin de geri dönüşümü yapılabilmektedir. Bu yüzden yalıtım açısında, tasarruf açısından, dayanıklılık açısından elverişli olan pvc kapı ve pvc pencere kaplamalarının çevre açısından herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Yeter ki biz duyarlı olalım!


İncele

Call Now ButtonAramak İçin Tıklayın
www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net