Okyanus plastikleri ile mücadele

Deniz çöpünü ele almak için gereken ölçek ve aciliyet bilincinin artmasıyla birlikte, plastik endüstrisi liderleri (Amerikan Kimya Konseyi, İngiliz Plastik Federasyonu, Kimya Endüstrileri Birliği, PlasticsEurope ve Dünya Plastik Konseyi) önde gelen akademik, sürdürülebilirlik ve finans uzmanlarından etkili fikirlerini almalarını istedi. çözümleri. Bu sesler ve bakış açıları, 15 Kasım’da Londra’da düzenlenen Chemical Industries Association’ın (CIA) yıllık konferansında tanıtılan bir videoda vurgulandı.

Deniz çöpü küresel bir zorluktur ve plastik üreticileri değer zincirleriyle ve diğer paydaşlarıyla birlikte plastiklerin çevreye sızmasını önlemede ve somut çözümler sunmada öncü bir rol oynamaktadır. Buna önleme, yenilikçilik ve temel atık toplama, en çok ihtiyaç duyulan yerlerde sıralama ve arıtma ile eğitim sağlamak için kamu ve özel sektör paydaşları ile katılım dâhil olacaktır. Uzmanlar, gelgitten kaynaklanmanın, yeni döngüsel iş modelleri ve bunun yanı sıra, özellikle atıkları yönetmek ve yeniden düzenlemek için sistemler ve altyapıya yatırım yapmayan ülkelerde atık yönetimine önemli yatırımlar gerektireceği konusunda hemfikir.

Plastiklerin günlük hayatımızdaki avantajları sayısızdır: Plastikler daha azıyla daha fazla şey yapmamızı sağlar, yiyecek israfını önlemeye yardımcı olur, evlerimizde enerji tasarrufu sağlar ve CO2 emisyonlarını azaltır. Bununla birlikte, plastik üreticileri plastiklerin çevrede bir yeri olmadığı konusunda hemfikirdirler ve kesinlikle atılmayacak veya atılmayacak kadar değerlidirler.

Beş dakikalık video, plastik sektöründeki dünyaca tanınmış profesyonelleri, dünyaya bakış açıları getiren, yani Richard Thompson OBE – Deniz Biyolojisi Profesörü, Plymouth Üniversitesi, Patrick Thomas – Dünya Plastik Konseyi’nin Kurucusu, Robert Kaplan – Kurucu / CEO, Circulate Başkent, Nina Goodrich – Sürdürülebilir Ambalaj Koalisyonu Direktörü ve Anton de Vries – Direktör, Enerkem.


İncele

Call Now ButtonAramak İçin Tıklayın
www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net