Pimapen Hakkında Merak Ettiğiniz Herşey

PVC ürünlerinin iç mekan hava kalitesi üzerindeki etkisi nedir?

 • İyi iç mekan hava kalitesini sağlamak için OQAI (İç Mekan Hava Kalitesi Gözlemevi) düzenli havalandırma ve binaların iyi havalandırılmasını önermektedir. Aynı zamanda, yemek pişirme, sigara içme, kokulu mumlar veya tütsü gibi iç mekan havasını kirletmesi muhtemel sakinlerin ve bina ve dekorasyon ürünlerinden kaynaklanan kirletici emisyonlar açısından da dikkatli olmalarını tavsiye etmektedir. iç ve bakım.
 • Bu emisyonları bilmek için, Grenelle 1 yasası, inşaat ve dekorasyon ürünlerinin uçucu kirleticilerde ki emisyonlarına göre etiketlenmesi yükümlülüğü getirdi. İç ortam hava emisyonları A + dan C ye göre sınıflandırılmıştır.
  Bu düzenlemeden etkilenen PVC ürünleri arasında tüm PVC profilleri, pencereler, duvar ve zemin kaplamaları A + (<1,000 μg / m3) olarak sınıflandırılmıştır. ), en iyi emisyon sınıfı.

PVC geri dönüştürülebilir ve geri dönüştürülebilir mi?

 • PVC, orijinal özelliklerinde bozulma olmaksızın birkaç kez kolaylıkla geri dönüştürülebilen termoplastik bir malzemedir.
 • PVC üreticilerinden ve işlemcilerden gelen üretim atıkları% 95’in üzerinde geri dönüştürülmüştür.
  Kullanım ömrü sona eren ürünlerin geri dönüşümünün geliştirilmesi şu koşullara bağlıdır:
  geri dönüştürülmüş malzeme
  için çıkışların geliştirilmesi , tüm paydaşların harekete geçirilmesini gerektiren toplama ve tasnifteki artış
 • 2010 yılında, PVC endüstrisinin ilk on yıllık on yıllık programının sonunda (Vinyl 2010), bir milyondan fazla PVC atığı Avrupa’da toplandı ve geri dönüştürüldü ve 260.000 tondan fazla Fransa’da yaklaşık 20.000 ton olan 2010 yılının tek yılı. 2011 yılında, 2020 yılına kadar yılda 800.000 ton geri dönüştürülmüş PVC hedefiyle ikinci bir VinylPlus programı başlatıldı.
 • Geri dönüştürülmüş atık, aynı ürünleri (kapalı döngü) veya yeni (açık döngü) üretmek için kullanılır.

PVC yangın durumunda nasıl davranır?

PVC tutuşması zor bir malzemedir, yüksek sıcaklıkta yumuşar ve alev kalıcılığı olmaksızın 230 ° C’de karbonlaşır. Bu yüzden özellikleri bina endüstrisinde bir seçim malzemesi haline getiriyor.
PVC’nin yanması kloru değil hidroklorik asit (HCI) salmaz. Tahriş edici bir gaz olan HCl, yangının yayılmasından önce bir uyarı fonksiyonuna sahiptir. Ayrıca, bir binada yangınlarda meydana gelen ölümlerin çoğuna karbonmonoksit (CO) zehirlenmesi neden olmaktadır.

Klorun PVC’ye etkisi nedir?

 • PVC, moleküler yapısında klor içerir fakat onu serbest bırakmaz çünkü klor kimyasal olarak PVC’yi oluşturan diğer atomlara (karbon, hidrojen) bağlıdır.
 • PVC’nin kimyasal dirence ve ateşe dayanıklı olduğu kloru sayesinde.
 • Klor ayrıca, geri dönüşüm için otomatik atık ayırma sistemlerinde PVC’yi tanımlamak için bir işaretleyici olarak kullanılabilir.

Pencere seçerken cam kalınlığı önemli midir?

PVC kapı ve pencere sistemlerinde cam seçimi çok önemlidir. Konutunuzun iklim bölge sınıfına göre tek, çift, 24 mm ya da 36 mm cam seçmeniz gerekmektedir. Eğer iyi bir ses ve ısı yalıtımı istiyorsanız iki cam arasındaki hava boşluğu 12 mm’den az olmamak kaydı ile en az çift cam seçmelisiniz

PVC kapı ve pencerelerimizi temizlerken nelere dikkat etmemiz gerekmektedir?

PVC Kapı ve Pencere Sisteminizin montaj sonrasında koruma folyolarını mutlaka soyunuz. Soyulmayan folyolar Güneş ışınlarının etkisi ile koruma özelliğini kaybedecek ve bir süre sonra üzerindeki renk ve tutkal profilinizin yüzeyinde kalacaktır ve bu lekeleri çıkarmak mümkün olmayacaktır.
PVC Kapı ve Pencere Sisteminizin temizliğinde kesinlikle çamaşır suyu, tuz ruhu gibi ağartıcılar ya da toz deterjan türevi temizleyiciler kullanmayınız. Bunların yerine pencerelerde bulunan contalara değmeden sıvı deterjan kullanarak yumuşak bir bez yardımıyla temizlemeniz ve kurulamanız yeterli olacaktır.

PVC Kapı ve Pencere Sistemlerinin garanti süresi nedir?

PVC Kapı ve Pencere Sistemi montaj sonrası profil için garanti süresi ürünü aldığınız firmaya bağlıdır. Garanti süresi ile ilgili net bilgiyi satın aldığınız kişiden öğrenebilirsiniz.

Pencere seçimim sırasında daha yüksek profil seçmemi öneriyorlar, bu ne anlama geliyor?

Pencereleriniz de yükseklik ve odacık sayısı arttıkça yalıtım değerleri artmaktadır. Binanızın konumu ve yüksekliğine göre 70 mm ve 80 mm seriler kullanmanız uygun olacaktır. Genelde 70 mm’lik seri 5 odacıklı, 80 mm’lik serimiz 6 odacıklıdır.


İncele

Call Now ButtonAramak İçin Tıklayın
www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net