Pimapen Pencere

Pimapen pencere, yüzyıllardan beri sık sık tercih edilmektedir. Pimapen pencerelerin yapımı, PVC malzemesi ile sağlanır. Pvc malzemesi, petrol ve tuzdan elde edilmektedir. Pimapen pencerelerin pek çok faydalı yönleri vardır. Öncelikle, pimapen pencereler diğer pencere üretimlerinde kullanılan alüminyum ve ahşap malzemesine nazaran daha dayanıklı ve işlevseldir.içerisinde bulunan klor atomu sayesinde, aleve karşıda direnç gösterir. Bu pencere türünde ısıkaynağı ortadan kaldırıldığında yanma da durur. Ancak ahşap malzemeler daha hızlı yanmaktadırlar. Pimapen pencerelerin dayanıklılığı, hafifliği ve esnekliği aynı zamanda, fiyat olanağı da sunar. Diğer ahşap pencerelere nazaran bakım ve boyama istemez ve uzun süreli bakıma da ihtiyaç duymaz. Aynı zamanda, yapım ve kullanım maaliyeti de alminyum ve ahşap pencerelere göre daha düşüktür.

Pimapen Pencere Dayanımı ve Uzun Ömürlülüğü

PVC malzeme yapım aşamasında özel katlı maddeleri ile birleştirilir. Bu katkı maddeleri ise elde edilecek ürünün parlaklığına, değişen hava şartlarında dayanımına, berraklığına ve elektriksel özelliklerine etki eder. Bu malzemeler, pimapen pencerelerin dayanımına büyük katkı sağlar. PVC malzemesi, hava şartlarına, korozyona, aşınmaya ve şoka karşı da direnç gösterir. Bu nedenden dolayı, uzun ömürlü ürün isteyen ve hava koşullarına dayanıklı ürün talebinde bulunan müşteriler için idealdir. Örnek göstermek gerekirse, PVC boruların çoğunluğu, 40 yıldan fazla dayanıklılık gösterir. Ve bu doğrultuda, pimapen pencere de aynı dayanıklılık özelliğine sahiptir.Ancak ahşap pencereler ise kullanım ömrü açısından kullanıcıları memnun etmez. PVC malzemesi aynı zamanda, fiziksel özellikleri sayesinde farklı tasarımlara da açıktır. Bu nedenle inşaat, tıp, elektrik, otomotiv gibi pek çok alanda kulanılabilir.

Pimapen Pencere Özellikleri

Pimapen pencere, çevre dostu olarak bilinir. Üretim tarihinden itibaren, çevreye etkisi araştırıldığında diğer pencere türlerine oranla, daha olumlu sonuçlar elde edilmiştir. PVC malzemesi geri dönüştürülebilir özellik gösterir. Bu sayede, tekrar tekrar yeniden şekillendirilme sureti ile mamül haline getirilme olanağı sağlar.Ancak tüm bunların başında, pimapen pencerelerin iyi yalıtım özelliği dikkate alınmalıdır. Bu malzemelerin ısı iletim katsayısı ahşap ve alüminyum pencerelere oranla daha düşük yani daha iyidir. Bu anlamda, pimapen pencereler ısı tasarrufu söz konusu olduğunda diğer pencerelere göre yüksek profil gösterir. Aynı zamanda, bu pencereler ses nem ve bu gibi dış etkilere karşı da gerçek bir yalıtım niteliğine sahiptir.


İncele

Call Now ButtonAramak İçin Tıklayın
www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net