Pimapen Renkleri

Yapılarda kullanılan malzemelerden bir tanesi olan sert plastikten üretilen ürüne pimapen adı verilmektedir. Pimapen ile kapı ve pencere gibi yapıların temel elemanları üretildiği gibi farklı elemanların üretimi de yapılmaktadır. İlk olarak 1920’li yılların başında üretilen malzeme daha sonraki süreçlerde birçok alanda kullanılmaya başlanmıştır. Ülkemizde de yapı sektöründe pimapenden yapılmış malzemeler çok fazla kullanılmaktadır. Daha önceki yıllarda ahşaptan üretilen ürünler artık bu malzemeden üretilmektedir. Dolayısıyla kullanım alanı çok fazladır. Ayrıca pimapen renkleri ilk zamanlarda sadece beyaz ile sınırlı iken gelişen zamanla birlikte farklı renk seçenekleri de kullanıcıların kullanımına sunulmuştur. Bu durum kullanıcılar açısından son derece olumludur. Çünkü kendi zevklerine göre istedikleri renkleri seçebilmektedirler.

Pimapen renkleri arasında çok fazla seçenek olmasına rağmen geçmiş yıllardaki alışkanlıktan dolayı bir kısım kullanıcılar hala beyaz rengi tercih ederken önemli bir kısım ise farklı renk seçeneklerine yönelmiş durumdadır. Renk seçenekleri arasında ahşap renkleri daha fazla ilgi görmektedir. Bu renklerden dolayı kapı ve pencereler plastik malzemeden yapılmış olmasına rağmen ahşap gibi görünmektedir. Ahşap görünümü insanların daha fazla hoşuna gitmektedir ve bundan dolayı da bu görünümün kendi içinde farklı seçenekleri bulunmaktadır. Altın meşe, ceviz, yaban mersini, antik meşe ve kahve gibi renk seçeneklerinin tamamı ahşap görünümlüdür. Dolayısıyla da insanlar kendi zevklerine göre bunlardan istediklerini tercih ederek evlerin görünümlerini ciddi şekilde değiştirmektedir.

Pimapen renkleri arasında yer alan ahşap renk seçeneği farklı tonlardadır. Koyu kahverengiden başlayan seçenekler açık kahverengine kadar gelmektedir. Burada bahsedilen seçenekler sadece ahşap görünümü için olup bunun dışında da farklı seçenekler bulunmaktadır. Gümüş, koyu bej, krem, vizon ve koyu gümüş kullanıcılara sunulan diğer seçeneklerden bazılarıdır. Dolayısıyla insanlar sadece beyaz ve ahşap değil farklı seçenekleri de tercih edebilmektedir. Ürünlerin kalitesi tamamen aynı olup sadece renkleri farklıdır. Son yıllarda yukarıda da bahsedildiği gibi ahşap görünüm daha fazla tercih edilse de insanlar kendi tercihlerine bağlı olarak yukarıda bahsedilen diğer renklerden bir tanesini de tercih edebilmektedir. Bu da yapıların daha güzel görünmesine neden olmaktadır.

Pimapen en çok tercih edilen renkler.
Maun – Açık Meşe – Altın Meşe – Gri – Bej – Mavi – Metal Gümüş – Kırmızı .


İncele

Call Now ButtonAramak İçin Tıklayın
www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net