Pvc çeşitleri

PVC’ler kapı ve pencere sistemlerinde tüm teknik özellikleri önemli ölçüde etkiler. Yani kaliteli bir PVC doğraması elde etmen en önemli şartının yüksek kalitede profil kullanılması olduğunu söyleyebiliriz. Bu makalemizde sizlere PVC çeşitleri hakkında bilgiler vermek istedik ancak öncelikli olarak kalite standartlarına bakmanın da gerekli olduğunu düşünüyorum. İyi bir pencere tanımı yapabilmek zordur çünkü dünyanın birçok ülkesinde de ortak standartlara sahip bir PVC konusunda fikir birliği yoktur. Ülkelere göre kaliteli bir profili belirleyen faktörler arasında profilin genişliğinden oda sayısına ve et kalınlığına kadar birçok faktör farklılık gösteriyor.
Avrupa ülkelerine baktığımız zaman PVC çeşitleri için 3 farklı standart hazırlanmıştır. Bunlardan bir tanesi A sınıfı profiller, B sınıfında et kalınlığı C sınıfında ise belli bir değer bulunmamaktadır. Ancak A ve B sınıfı PVC’lerin standart oldukları kabul edilmiştir.

 

PVC çeşitleri günümüz koşullarında yapılara göre tercih edilmiş ve buna uygun olarak geliştirilmiştir. Örneğin bazı yapılarda boydan cam olması düşünülüyorsa model buna göre üretim aşamasına geçilmiştir. Dünya hızlı bir şekilde büyüyor ve PVC teknolojisi de aynı ölçüde standartların üzerine doğru çıkmaya devam ediyor. PVC çeşitlerinde modeller kadar fiyatları farklılaştıran konu renkler oluyor. Çünkü PVC’de standart renk olarak beyaz ve ahşap renkler benimsenmiştir. Üreticiler bu renkler üzerine ağırlık verirken aynı zamanda tasarıma da yönelerek talep edilmesi halinde istenilen renk skalası da uygulanabilmektedir.

PVC çeşitlerinde öncelikli olarak standartlardır. Yani PVC’niz standartları karşılıyorsa burada renk faktörü tamamen sizin tasarım ve estetik görüşünüzle alakalı bir durumdur. Ancak genelde ofis için yapılacak olan model ile evler için tercih edilen model arasında fark vardır. PVC’de odacık sayısının önemli olduğunu söyledik çünkü bu kaliteyi artırırken aynı zamanda tasarımında farklı boyutunu göz önünde bulundurulmasına olanak sağlamıştır. Satın almış olduğunuz PVC gerekli değerleri karşılıyorsa bu durumda kaliteli olarak nitelendirilmiştir.


Sürmeli PVC Çeşitleri

 

Standart bir kapı ve pencere normal ölçülerde açılacaktır. Ancak bazı alanlarda pencere ve kapının kullanımı güçlük yaratabilir. Bu durumda ise Sürme PVC çeşitleri ihtiyacınızı karşılayacaktır.


İncele

Call Now ButtonAramak İçin Tıklayın
www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net