PVC Kapı ve Pencere Fitil ( Conta )

PVC kapı pencerelerde kullanılan contaların hammaddesi nedir? Üretim aşamaları ve tvp conta hakkında bilgi ?

PVC Kapı Pencere Sistemler günümüzde kolay bakım, yüksek dayanım, uzun ömür, kolay temizlenme ve ekonmik olmasından dolayı binalarda en çok tercih edilen sistemlerdir. Kapı ve pencere sistemlerinde en önemli noktası sızdırmazlık özelliğidir. Ses, toz ve su sızdırmazlığı tamam yapılmamış sistemler hem müşteri memnuniyetsizliğine neden olmakta hemde markaya zarar vermektedir.

PVC kapı ve pencere sistemlerinde en çok kullanılan sızdırmazlık çözümleri TPE (Termoplastik Elastomer) bazlı contalardır.
Üretimini yapmakta olduğumuz TPE contalarını 3 ana kısımdan oluşmaktadır:

1. Kısım: Sistemin sızdırmazlığını sağlayan yumuşak kısımdır. Bu kısım dinamik hereketlere mağruz kaldığından dolayı kalıcı deformasyonunun iyi olması zorunludur. Ayrıca malzeme seçimi sırasında yüksek ve düşük sıcaklıklara dayanıklı, UV & Ozon direnci yüksek olmasına dikkat edilmelidir.
2. Kısım: Sistemin iskeletini oluşturan ve kanala giren kısımdır. Bu nedenle sert bir TPE kullanılmaktadır. Seçilecek olan malzemenin seçiminde contanın kanala girişini kolaylaştıracak, takıldıktan sonra kanaldan çıkmayacak şekilde bir sertlikte olmasına dikkat edilmelidir.
3. Kısım: Tasarım sırasında ihtiyaca göre tercih edilen bir bölümdür. Kullanılacak PVC profilden kaynaklanan ihtiyaçlara göre 2. kısımdan daha sert bir TPE kullanılır. Bu sayede kanaldan çıkma riskleri ortadan kaldırılır. Eğer tasarım sırasında böyle risk görülmüyorsa bu kısımada 2. kısımdaki hammadde verilebilir.

VC Kapı Pencere Sistemlerinde Universal veya Kasa, Gizli ve Çıta olarak adlandırılan contalar kullanılmaktadır. Müşteri sistemlerindeki farklılıklardan dolayı firmaya özel conta tasarım imalatını yapmaktayız.

Contaların kalıpları kendi bünyemizdeki kalıphanemiz tarafından imal edilmektedir.

Ürünlerimiz Sibirya dan Afrika ya kadar geniş coğrafyalarda performans kaybı yaşamadan yıllardır kullanılmaktadır.

Contalarımızın RAL716/1, CSTB ve TSE K 86 standartlarına uygun olarak üretilebilmektedir.

PVC Profil üretimi sırasında operatör gerektirmeden otomatik olarak takılabilir.
Köşe kaynağı yapılabilir.
Kısalma problemlerini engeller.
Kanaldan çıkmayı engeller
%100 geri dönüşümlüdür, doğayı kirletmez
Renklendirilebilir
Profili kirletmez


İncele

Call Now ButtonAramak İçin Tıklayın
www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net