PVC Kapı

İnsanların yaşamlarını her alanında kullanılan plastiklerin bir başka türü olan PoliVinil Clorür (PVC)özellikle yapı malzemelerinin üretiminde çok fazla kullanılmaktadır. Diğer plastik ürünler gibi PVC de petrol ürünlerinden elde edilmektedir. Diğer plastiklerden farklı olarak PVC içerisine farklı katkı malzemeleri deeklenmektedir ki bu sayede söz konusu ürünler ekstra özellikler kazanmaktadır.Tüm bunların dışında fiyatının da ucuz olması yapılar PVC kullanımının sürekli olarak artmasına neden olmaktadır. PVC malzemeler kullanılarak kapı, pencere ve benzer ürünler elde edilmektedir. PVCkapı kullanımı özellikle son yıllarda artarak devam etmektedir. Bu kapıların tamamen sağlıklı olması ve içerisinde sağlık açısından risk oluşturabilecek herhangi bir malzeme olmaması kullanım oranının fazla olmasının en önemli nedenleri arasında yer almaktadır.
PVC kapı farklı renk seçenekleri ile insanların zevklerine de hitap etmektedir. Önceleri sadece beyaz renkte üretilen bu kapılar zamanla farklı renklerde de üretilmeye başlanmış ve böylece insanlar istedikleri renkte kapı tercih etme fırsatına kavuşmuştur. PVC içerisinde bulunan klor maddesi bu malzemenin diğer plastiklere göre daha geç yanmasına neden olmaktadır. Bu durum güvenlik açısından son derece önemlidir ve insanlar kendini daha güvende hissetmektedir.Bu tür kapıların plastik olması sıvı ve neme karşı dayanıklı olduğu anlamına gelmektedir. Sıvıların temas etmesinden dolayı kabarma ya da benzer olumsuzluklar yaşanması söz konusu olmaz iken nemden dolayı da küflenme yaşanmamaktadır. Ayrıca plastik olması çok kolay bir şekilde temizlenmesini sağlamaktadır.
PVC kapı monte edilmesi de çok kolay ve kısadır. Bu da ev ya da iş yerlerinde yapılacak olan değişim işleminin normale göre daha kısa sürmesi anlamına gelmektedir. Plastik malzemeden üretilen kapıların diğer özellikleri ise şunlardır:

  • Ses yalıtımı konusunda oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.
  • Alüminyum ve ahşap malzemelerle rahat bir şekilde kullanılabilmektedir.
  • Isı yalıtımında da başarılı kabul edilmektedir ve buna bağlı olarak yakıt tasarrufu sağlamaktadır.

Yukarıda bahsedilen genel özellikler sayesinde ahşap kapıların yerini PVC kapılar hızla almaktadır. Ucuz olması ve diğer özellikler kullanıcılar açısından çok önemli avantajlar sağlamaktadır.


İncele

Call Now ButtonAramak İçin Tıklayın
www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net