PVC Kenar Bandı Nedir?

Kenar bandı dediğimiz zaman mobilyacıların biz bunu biliyoruz dediğini duyar gibiyiz çünkü mobilyalarda en önemli aksamlardan birisi kenar bantlarıdır. Bu bandlar şerit şeklindedir ve yapılan bir mobilyanın köşelerine uygulanır. Bu şekilde de mobilyanın ömrü daha da uzatılmış ve estetik bir görünüm kazandırılmış olacaktır.
Kenar bandının görsel anlamda tek avantajı güzel ve estetik görülmesi değildir. kullanışlı olmasını ve daha uzun ömürlü kalmasını sağlayacaktır. Kısacası bu bant mobilyacılık sektörü içerisinde olmazsa olmazlardandır. Kenar bandı yalnızca mobilyacılık sektöründe kullanılmaz aynı zamanda PVC kenarlarında da kullanılır bu sayede mobilyalarda farklı modellerle birlikte kullanımını da kolaylaştırılır. Doğru kenar bandı tercih edilmesi mekanın estetik görünüşünü doğrudan etkileyecektir.
Peki, kenar bantlarının diğer kullanım alanları nelerdir?

Kenar Bandı Kullanım Alanları

Mobilya ve PVC sektöründe kullanılır diyoruz ama burada dikkatleri çeken hususun da bu tür eşyaların ömrünün ve kalitesinin artırılmasına fayda sağladığını da bilmek gerekiyor. Tasarımda kullanıldığı zaman ortama şık bir görünüm kazandırarak estetik bir havanın oluşturulmasını sağlayacaktır.

PVC Kenar Bandı:

PVC kenar bandı çok tercih edilen bir modeldir. Her PVC’de rahatlıkla kullanılabilir. Malzemenin esasının plastik olması PVC ile bütünleşmesini de kolaylaştıracaktır. Farklı desenleri ve renklerinin de olması kapı ve pencere gibi alanlarında görselliğini önemli ölçüde etkileyecektir. Bu malzeme kendiliğinden yapışkanlıdır ve birçok yüzey içinde uygundur. Kenar bantları melamin yüzeyler içinde tercih edilebilmektedir. Sağlam bir yapıda olmasından kaynaklı olarak yapıştırıldığı yerde altına su geçmesini engeller. Kenar bantlarını iki şekilde ele alabiliriz bunlar tutkallı kenar bandı ve 3D kenar bandı şeklinde belirtilebilir. Bunları da kendi aralarında incelersek şu şekilde belirtebiliriz.

 

Tutkallı Kenar Bandı:

Tutkallı kenar bantları herhangi bir şekilde makineye ihtiyaç duyulmadan üretilebilirler. Kendi tutkalları üzerlerinde olduğundan dolayı da ısı verilerek yapıştırılabilirler. Özellikle mobilyalarda çok daha fazla kullanılır.

3D Kenar Bandı:

Bu tür bantlar üç boyutlu bir görümüm sağlar bu nedenle de oldukça avantajlıdır. Uygulama ise UV baskı ve Lak uygulaması ile yapılır. Son derece güçlü olduğundan dolayı da temizliğe karşı dayanıklıdırlar.


İncele

Call Now ButtonAramak İçin Tıklayın
www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net