Pvc koku yapar mı?

Kapılar ve pencereler katı halde bulunurlar. Dolayısıyla oda sıcaklığı olması durumunda içerisinde herhangi bir gaz birikmesi oluşmaz. Bunun yanı sıra PVC’lerin profillerinin takılmış olduğu bölgelerde kokudan bahsedilebilir ve bu durumdan da şikayet edildiği olmuştur. Aslında her yeni malzeme de olduğu gibi yeni olduğundan dolayı taşınma esnasında PVC ve profillere koku sinmiş olabilir fakat bu koku çok kısa süre içerisinde ortadan kalkmış olacaktır. Yapılan testlere göre PVC ve kapılar kesinlikle su geçirmezler dolayısıyla bu ürünler sızdırmazlık açısından mükemmel sonuçlar verir. Bu testten de anlaşılabileceği gibi PVC’lerde oluşan bir koku dışarıya da sızmaz. Bunun içinde zamanla koku yoğunlaşarak artabilir. Bunun için kullanıcıların zaman zaman odayı havalandırarak içerisinin sağlıklı bir şekilde olması içinde havalandırma işlemini gerçekleştirmiş olması gerekir.
Bu ürünlerin koku yapmaması için aynı zamanda temiz ve bakımlarının da yapılmış olması gerekir. Burada anahtar kelime olan temizlik ve bakım işleminin nasıl yapılacağını da aşağıdaki gibi sizlere aktarabiliriz. 

PVC Bakımı ve Temizliği

PVC’ler montaj edildikten sonra etrafının da düzenlenmesi gerekir. Bu durumda yapılacak sıvama işleminin tamamlanmasının ardından boya badana işlemleri yapılır. PVC’ler üzerinde boya ve sıvadan meydana gelebilecek olan zararın önlenmesi için koruyucu bantlar vardır. Bu bantlar üzerinden çıkarılır ancak uzun süre sıcak ve güneş ışığına maruz kalan bu bantların PVC yüzeyine kaynaşmış olmasından dolayı da çıkarılması güç olabilir bunun için bu bantın da sıcakta değil serin havada çıkarılması gerekir.

Profil üzerine yapılmış olan bir boya ya da sıva parçası varsa bu parçaların çıkarılma işleminde kazınmaması gerekir. Bunun içinde kullandığınız deterjanların aşırı partiküllü olmaması gerekir. Seçim olarak ise sıvı ya da krem formundaki temizleyicileri seçmeniz gereklidir.

PVC’lerinize güçlü çözücü ve ağartıcılar asla dökmemelisiniz. Bu tür ürünler malzemeye zarar verecektir.
Pencere ve kapılarınız üzerinde yağmura karşı su tahliye kanalları mevcuttur bu kanalların kontrol edilerek içinin temizlenmesi gerekir.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz durumlar doğrultusunda PVC’lerinizin bakımını temizliğini ve havalandırmanızı yaptığınız zaman PVC’lerde koku olması söz konusu değildir.


İncele

Call Now ButtonAramak İçin Tıklayın
www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net