PVC Pencere Fiyatları

PVC Poli Vinil Klorür petrol ve tuzdan üretilen yapay malzemedir. Günümüzde geniş yelpazede kullanım alanına sahip olan PVC malzemesi çeşitli spor malzemelerinde oyuncaklarda otomobil döşemelerinde kablolarda kullanılmaktadır. Aynı zamanda, PVC nin pencerelerde de kullanımı söz konusudur. PVC pencereler, çok iyi bir maliyet fayda oranına sahiptir. PVC pencereler hem dayanıklılık hem de faydalı özellikleri göz önüne aldındığında, PVC pencere fiyatları olarak avantajlar sunar. Ahşap pencereler PVC pencerelerden yaklaşık, %20-30 daha pahalıdır . bununla birlikte, alminyum pencerelere de oranla %30 daha az maaliyet gösterir. 50 yıldan fazla süren tüm kullanım ömrü boyunca PVC pencereler, yüksek enerji tasarrufu potansiyeline ve minimum bakıma ihtiyaç duyar. Tüm bunlar göz önüne alındığında bu düşük maaliyet de büyük kolaylık sağlar.

Ekonomik PVC Pencere Fiyatları

PVC pencerelerin aynı özelliklere sahip malzelemelerden yapılıp yapılmadığına dikkat edilmelidir. bu husus PVC malzemesinden yapılan pencere fiyatlarınıdeğerlendirirken yardımcı olur. PVC pencereler profil ve kapı üretimi alanında kullanılan alminyum ve ahşap malzemelere oranla daha dayanıklıdır. PVC malzemesinin dayanımı, tokluğu ve hafifliyi onu bina uygulamalarında benzersiz kılar. PVC pencere fiyatları aynı zamanda PVC profilinin beyaz renkte olması veya ahşap desene sahip olması açısından da farklılık gösterir.

PCV pencere fiyatına etki eden faktörler:

· PVC pencerelerde kullanılan cam özelliği ve fiyatı
· Ispanyolet sisteminin özelliği ve fiyatı
· Mermer çıta profilleri pervaz aksesuar detay profilleri gibi yardımcı malzemelerin özelliği ve fiyatı
· İşçilik maaliyeti

Metretül Hesabı İle PVC Pencere Fiyatları

Metretül birimi PVC pencerelerin imal edilmesinde ve fiyat listesi belirlemede kullanılan değerlendirme birimidir. Firmalar genellikle, PVC pencere satışında metretül fiyatına dayaranak bir miktar belirlemektedir. Metretül fiyatının hesaplanması, cam, ispanyolet, mermer, pervaz, kol gibi malzemelerin hesaba katılmaması şeklinde gerçekleşir. Belirlenen fiyatın içerisine ana profiler ve destek sacı, conta gibi etkenler de katılır. Ana profiller, kasa, orta kayıt, kanat şeklindedir. Bu bileşenlerin hepsinin toplam metrajları hesaplanır. Çıkan sonuca detay profilleri yani cam, ispanyolet, mermer, poyraz dahil edilmez. Bu sebepten dolayı, iki farklı firmadan verilen fiyatlara dikkat edilmelidir. PVC pencere fiyatları değerlendirilirken sadece metretül fiyatı dikkate alınmamalıdır. Başka bir firma, pencere metretül fiyatını daha düşük tutmasına rağmen, detay profilleri daha yüksek tutabilir ve bu nedenle pencere fiyatı yükselebilir.

Pencere fiyatları

1 Pencere fiyatları
1.1 Çerçeve Alternatifleri ve Fiyatları?
1.2 Pencere fiyatları etkileyen seçenekler
1.3 Fiyat kıyaslama
Evinizde ya da işyerinizde pencerelerinizi değiştirmek mi istiyorsunuz? Doğru adrestesiniz! Pencere yenileme ile ilgili tüm alternatif çözüm yollarını bu çözümlerin maliyetlerini sizler için araştırdık ve derledik.

Çerçeve Alternatifleri ve Fiyatları?

Pencere değişiminde maliyeti en çok etkileyen faktör çerçevenin yapıldığı malzeme ve bu malzemenin fiyatıdır. Aşağıda alternatif malzeme çeşitlerini, kullanım özelliklerini ve maliyetlerini ayrıntılı olarak yazdık. Bu bilgiler üzerinden ihtiyacınıza en uygun alternatifi tespit edip uygulayabilirsiniz. Belirlenen fiyatlara çerçeveye takılacak cam montaj ve nakliye ücretleri de dahil edilmiştir.

Yukarıda verilen genel bilgilerin dışında da sizlere sunacağımız bazı pratik bilgilerden faydalanarak zevkinize ve beklentinize uygun pencerelere daha düşük maliyetlerle sahip olabilirsiniz.

-Hedefiniz en ekonomik şekilde en iyi işi çıkarmaksa, size plastik çerçeveyi öneriyoruz. Zira size en geniş renk ve desen seçeneği sunulacağı gibi yaklaşık 50 yıl bir kullanım garantisi, en ekonomik kurulum ve bakım maliyetiyle sizi yarı yolda bırakmayacak bir alternatif olacaktır.
-Hedefiniz en özgün şekilde pencerenizi yenilemekse, size ahşap çerçeveli pencereleri öneriyoruz. Ahşap çerçeve size klasik ve özgün bir görünümün yanınında mükemmel bir yalıtım ve ortalama bir maliyet avantajı sağlayacaktır.
-Hedefiniz en kullanışlı ve en dayanıklı ürünü bulmaksa bu kez size alüminyum çerçeveyi öneriyoruz. Aluminyum çerçeveler paslanmaz, bozulmaz, kir tutmaz ve uzun ömürlü yapılarıyla beklentinizi en iyi şekilde karşılar. Ayrıca senede bir kez basit bir temizlik işlemiyle herhangi bir maliyeti olmaksızın pencerenin bakımıda yapılmış olacaktır.
-Pencere fiyatının oluşumunu etkileyen faktörler :

Pencere montajında maliyetin en önemli kısmını çerçeve ve cam için seçilen malzemenin fiyatı belirler. Çerçeve ve camda kullanılacak malzeme fiyatı maliyetin yaklaşık %48’ini oluşturur. Maliyetin geriye kalan %38’ini işçilik ücreti, %14’ünü ise nakliye ücreti oluşturur.

Pencere fiyatları etkileyen seçenekler
Görüldüğü gibi çerçeve ve cam yapımında kullanılan malzeme fiyatı önemli ölçüde etkilediğinden bu konudaki seçimimiz oluşacak maliyetide etkileyecektir.

Çerçevenin dışında takılacak camın cinsi ve kalitesi de önemlidir ve maliyeti etkiler.
Aşağıda piyasada kullanılan cam çeşitleri, bu camların yalıtım özellikleri ve ortalama fiyatları verilmiştir. İhtiyaç, beklenti ve bütçenize göre seçim yapabilirsiniz.

*yukardaki fiyatlar bir metre karelik alan için

-Ek seçenekler
Tüm bunların yanında aşağıda vereceğimiz bilgiler de size pencere seçiminde fayda sağlayacak ve maliyeti düşürecektir.

Pencere montaj ve kullanımında bilinmesi gereken önemli noktalar ;
Yalıtımlı cam : Bu tür camların fiyatları standart camlardan daha pahalı olmakla birlikte, elektrik tüketimde önemli bir tasarruf sağlar. Uzun süreli kullanımda maliyeti son derece düşürür.
Çerçeveleri düzenli temizlemek : Çerçevelerin düzenli olarak temizlenmesi kullanım ömürlerini uzatacaktır.

Fiyat kıyaslama
Pencere değişimi için karar vermeden önce etrafınızda bulunan birkaç uzmandan çerçeve ve cam önerisi ile bu önerilerin maliyetlerinden oluşan fiyat teklifleri alınması ve en uygun teklifin değerlendirilmesi sizin için oluşacak maliyette %30 kadar tasarruf sağlayacaktır.

Pencere mi lazım?

6 farklı teklif karşılaştır!!!
Bedava ve koşulsuz
Yerel ustalar
%30’a kadar tasarruf et

Genel bilgi

Pencere genel
Yerleştirme
Değiştirme

Olanaklar

İsteğe göre
Pencere çerçevesi
Kapı çerçevesi
Tamirat
Düzlemek
Verniklemek
Macunlamak
Boyamak

Çerçeve çeşitleri

Plastik çerçeve
Tahta çerçeve
Alüminyum çerçeve

Maliyet

Çerçeve maliyeti
Plastik çerçeve maliyeti
Tahta çerçeve maliyeti
Alüminyum çerçeve maliyeti
Çerçeve boyama maliyeti
Kapı değiştirme maliyeti
Kapı çerçeve değiştirme maliyeti


İncele

Call Now ButtonAramak İçin Tıklayın
www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net