PVC Pencere Kış, Yaz Ayarı Nasıl Yapılır ?

PENCERELERİNİZİN YAZ VEYA KIŞ AYARLARI İÇİN AYARLANABİLECEĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?

Muhtemelen bunu bilmiyordunuz, ancak, PVC Kapı pencereleriniz kış kullanımı için en üst düzeye çıkarılabilir ve bunun size herhangi bir maliyeti olmaz. Elbette, bunu kendi başınıza üstlenecek kadar cesursanız.

Öncelikle, PVC pencerelerinizin bakımının yapılması gerektiğini aklınızda tutun, aksi takdirde menteşeleri sertleşebilir ve aksesuarlar yerleri sıkışabilir veya kırılabilir veya camınızda çatlak veya sızıntı olabilir.

pencerelerinizi yağlayın .

Sert veya menteşeler gıcırdıyorsa, bu durum camların contalara kapanmadığı taslaklara neden olabilir . kulpları , menteşeleri ve mekanizmaları yılda en az bir kez yağladığınızdan emin olun , ve menteşeler, tutamaklar ve mekanizmalar dahil olmak üzere zaman zaman yumuşak, bir bezle temizlemeyi unutmayın .

Çoğu zaman, pencere çerçeveleri takıldığında genelde mevsim ayarı olarak hermevsim ( interseasonal) olarak ayarlı olur. Pencerelerinizin hangi ayara konulduğunu bulmak için, pencerenin pervazı ile birleştiği yere parça kağıt koyun. Eğer kağıdı çok güç harcamadan çekiyorsanız hatta kendiliğinden düşüyorsa pencereniz yaz mevsimi ayarındadır.
Kağıdı Yırtmadan çıkarmak neredeyse imkansız ise, pencere kış mevsimindedir.

Kağıt hafif zorlanarak ama yırtılmaktan çok uzak biçimde çıkıyorsa hermevsim ayarındadır

Camları “ kış moduna ” ve “ yaz moduna ” ayarlamak için bir tamirciye ihtiyacınız yoktur .

Bütün yıl camların ve kapıların ‘kış modunda’ bırakılması tavsiye edilmez, çünkü lastik çerçevesindeki yük önemli ölçüde artar, ancak hızlı bir şekilde aşınır.


İncele

Call Now ButtonAramak İçin Tıklayın
www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net