PVC Pencerede Isı Yalıtımı

PVC pencere yaptırırken önemli olan avantajlardan biri bu pencerelere malzemesinin ısı yalıtımı yapabiliyor olmasıdır. Öncelikle pencere takılmadan önce sizden ya da kendileri alt tabana mermer döşenmesi gerekmektedir. Dışarıdaki çıkıntı ve içeride radyatörünüzün üzerini örtecek şekilde konan mermer 3 cm kalınlığında olmalıdır. Koydurmama gibi bir durum olması pek mümkün değil. Çünkü bu mermer perdelerinizin islenmesini engellemektedir. Ayrıca pencerenizin önüne tercihe bağlı saksı koyarak avantaja evirebilirsiniz.

 

Montaj Kolaylığı ve Isı Yalıtımı


PVC pencere
 hafif olduğu kadar montajı da kolaydır. Çünkü altına koydurulan mermer pencereye düzgün bir zemin olanağı tanımaktadır. Bunun yanı sıra pencereyi gönyesinde monte edebilmektedir. İşlem kısa sürede bittikten sonra artık ısı yalıtımı sağlanmış demektir. Isı yalıtımının sağlanabilmesinde en önemli etmenlerden biri, altındaki mermerin dışarısı ile içerisi arasında ısı köprüsü yapacak şekilde dekoratif olmasıdır. Yalnız kış aylarında değil, yaz aylarında da ısı yalıtımı önemlidir. Güneş ışınları pencerenin camından kolaylıkla geçer. Bu durumda eviniz ısınacaktır. Fakat bunu önlemenin yolu mevcuttur. Pencerenize dışarıdan gölge yapacak panjurlar işinizi görecektir. Güneş ışınları pencerenize direk olarak gelmeyeceği için içerisi aydınlık olurken, sıcak havanın içeri girmesini de engelleyecektir.

Pencerelerde Isı Yalıtımı Sağlamak için

PVC yapıldıktan kısa bir süre sonra duvar ve mermer bağlantıları arasında çatlaklar oluşmaya başlar. Bunun içinde, silikonlaması ya da akrilik mastik sürülmelidir.Pencereler, iç duvarlara ne denli yakın olur ise o kadar iyidir. Eğer evinizde radyatör varsa ve ısıyı buradan sağlıyorsanız asla üzerini kapatmayın. Yani aslına bakıldığında konulan mermer içeride perdelerinizin islenmesini önlemekten başka işe yaramayacaktır. Alta konan mermer yalnızca pencere için düz bir alan oluşturmaktadır. Eğer radyatörlerden çıkan hava camlara sürtünerek tavana ulaşırsa ısı yalıtımı daha kolay olacaktır.
Isı yalıtımı yaptırmak isteyenlerin harcadığı paranın geri dönüşü önemlidir. PVC kapı ve pencere yaptırırken dikkat etmelisiniz. Perdelerinizin islenmesinden ve kararmasından korkmayın. Eğer evinizin teknik şekline göre ısı yalıtımı yaptırırsanız en fazla 60 derece kalorifer yaktığınızda bu sıcaklıktan perdeleriniz islenmez. Ama yalıtımda maliyeti ucuza getirip 60 derecelik sıcaklığı geçtiğinizde istenmeyen perde islenme ve kararmaları meydana gelecektir. Toplu halde ısı yalıtımı yapılan binalarda bu durum çokça görülmektedir.


İncele

Call Now ButtonAramak İçin Tıklayın
www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net