Pvc pencerelerin avantajları nelerdir?

PVC pencere sahibi olan kişiler ya da PVC taktırmak isteyen kişilerin merak ettikleri konulardan bir tanesi de nasıl bir avantaj sağladığı konusundadır. Bizde bu makalemizde siz değerli forum takipçilerimizin bilgilendirilmeleri açısından PVC pencerelerin avantajları nelerdir? Bu konu hakkında açıklama yapalım istedik.

Enerji verimliliği sağlar

PVC pencereleri alüminyum ve ahşap ile karşılaştırdığınız da yalıtım bakımından en önemli ürünlerin başında gelir. Bunun içinde PVC taktırdığınız zaman enerji ve ısıtma maliyetlerini de düşürmüş olursunuz. Özellikle de evinizde enerji sarfiyatı çok yüksek ise bu durumda düşük maliyet sağlanabilir.

Maliyet ve Fayda Oranı

Evinize PVC pencere takıldığında ilk satın alımda maliyet ön plana çıkacaktır. Ancak burada ahşapla kıyasladığınız zaman % 50’ye varan bir fiyat düşüklüğü görülecektir. Alimünyum pencerelerle kıyaslarsanız buradaki fark %70’e kadar çıkacaktır. Dolayısıyla burada elde ettiğiniz ısı tasarrufuna baktığınız zaman fiyatının da oldukça ucuz olduğunu görebilirsiniz.

 

Bakım Avantajı

PVC’ler ahşap ve alüminyuma göre bakımı çok daha kolay olan ürünlerdir. Ahşaplara baktığımız zaman 2 yılda bir boyamak gerekirken PVC’de böyle bir durum söz konusu değildir. Her türlü hava koşullarına dayanıklı olduklarından dolayı da uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir.

Dayanıklılık ve Sağlamlık

PVC’ler ahşaba göre çok daha uzun ömre sahiptir. Kaliteli ürün satın alındığında bozulma ya da arıza gibi bir durumla asla karşılaşılmaz. İlk aldığınız seviye de çok uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir. Bir PVC’nin ortalama kullanım ömrünü hesaplarsanız 50. Yıldan daha uzun süre kullanılabilmektedir.

Kurulum

PVC pencereler çok daha kolay kurulur. Alternatiflerine göre daha hafif olduğundan dolayı direnci de oldukça yüksektir. PVC’ler her zaman kesilebilir ve kolaylıkla şekillendirilebilir. Bunun içinde her yerde çok rahatça kullanılabilir. Hafif olmasından dolayı da montaj yapılırken zorluk çekilmez.

Güvenlik ve Sağlık

PVC’ler toksik madde içermez. Dolayısıyla ne kadar çok uzun ömür kullanırsanız kullanın her zaman güven teşkil eder. PVC için bir tespit yapacak olursak bugün dünya da en çok araştırılıp test edilen ürünlerin başında gelir. Yani buda sağlık bakımından herhangi bir soruna neden olmadığı şeklinde belirtilebilir.


İncele

Call Now ButtonAramak İçin Tıklayın
www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net