PVC Pencerelerin Maliyet ve Fayda Oranları

Evinizin ya da iş yerinizin pencere ve çerçevelerini değiştirmek istiyorsunuz fakat size ne kadara gelecek bilmiyorsunuz. O halde biz size bu konuda kısaca bilgi verelim. Öncelikle, pencere değişiminde maliyeti arttıran ya da azaltan en önemli faktör çerçevenin yapıldığı malzemedir.Daha sonra cam, montaj ve nakliye ücretleri çerçeve fiyatlarının üzerine eklenir. PVC pencere fiyatlarına bakıldığında; en pahalı olan Ahşap çerçevelerdir. Ahşam çerçeveler PVC pencerelerden yaklaşık olarak %20 ya da %50 daha pahalıdır. Alüminyum çerçeveler ise yüzde oranlarını daha yukarı çekerek %30 ya da %70 arasında değişmektedir. En ucuz maliyetli olanlar ise plastik çerçevelerdir. Plastik çerçeveler diğer çerçeve seçeneklerinin aksine daha az bir süre garanti altındadır.

 

PVC Kapılar

PVC kapı seçenekleri de tıpkı pençeler de olduğu gibidir. Eğer hedefiniz ekonomik olmak ise size plastik çerçeve ve kapı öneriyoruz. En geniş renk ve desen seçeneğine sahip olan plastikler yaklaşık 50 yıl kullanım garantisi vermektedir. Kullanımı ve bakımı kolaydır. Görüntü açısından göz zevkine hitap eder. Eğer uygun ve kaliteli pencere ve kapı yaptırmak istiyorsanız, Önerimiz Ahşap malzemeden yapılan kapı ve pencereler olacaktır. Ahşap çoğu yerde kullanıldığı gibi klasik ve özgün bir görünüm sağlar. Bunun yanı sıra mükemmel bir yalıtım sağlayacaktır.Yıllarca kullanabileceğiniz, dayanıklı ürün istiyorsanız Alüminyum kapı ve pencereler asla paslanmaz, bozulmaz, kir tutmaz ve uzun ömürlüdür.

PVC Kapı ve Pencere Yaptırmanın Faydaları

Pimapen kapı ve pencereler evlerin ve iş yerlerinin artık olmazsa olmazı. Bunun en büyük sebebi ise sağladığı faydalardır. Bu faydalara şöyle bir göz atmak gerekirse;

  • Temizlemesi kolaydır.
  • Hiçbir şekilde boya gerektirmez.
  • Canlı renkler ve desen seçenekleri ile uyum yakalanabilir.
  • Çürümez ve paslanmazlar
  • Çözülme ve bükülme olmaz, su geçirmezler.
  • Yanmalara karşı dirençlidir ve yalıtım özellikleri vardır.
  • Tüm bunların yanı sıra kullanımı kolay, ucuz maliyetli, kolay kuruluma sahiptirler.

Ortalama bir hesap yaparsak, pencere montajı yapımında en önemli kısım çerçevedir. Çerçeve ve seçilen camın malzeme fiyatları belirlendikten sonra kullanılacak malzeme fiyatı maliyetin yaklaşık %48 civarını oluşturmaktadır. Geriye kalan işçilik ve nakliye ücretleridir.


İncele

Call Now ButtonAramak İçin Tıklayın
www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net