PVC Su Borusu

Su boruları bina içerisindeki ve dışarısındaki atık suyun tahliye edilmesi için kullanılan, bu amaçla döşenmiş borulara denmektedir. Bu boruların kaliteli maddelerden yapılması kullanışlı olması bakımından önemlidir. Plastik, bakır ve demir gibi su borusu çeşitleri olmakla beraber, bunlardan en çok tercih edileni ve avantajlı olanı plastik su borularıdır. PVC su borusu da kaliteli plastik borulara önemli bir örnektir.
Demir su borularına göre avantajlı olduğunu söylediğimiz plastik boruların neden daha iyi olduğunu açıklayalım. Öncelikle plastik borular paslanmaz ve kışın soğukta donma yapmaz. Dolayısıyla daha uzun ömürlüdür. İşçiliği diğer boru çeşitlerine oranla daha kolay ve ekonomiktir. Öte yandan plastik borularda kireçlenme gibi sorunların da oluşmaması onun tercih edilmesini sağlamıştır. Bakır borular ise plastiklerden de kalitelidir ama döşendiği zaman oluşan hırsızlık olaylardan dolayı genelde tercih edilmezler.

PVC Su Borusu Kullanım Alanları Ve Avantajları

Su tesisatlarında kullanılan borular, suyun kalitesini ve yapısını değiştirmemeli ve korozyona karşı dayanaklı maddelerden üretilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde insan sağlığına ciddi zararları olabilmektedir. Bu uyarıyı yaptıktan sonra PVC su borusu hangi alanlarda kullanılır bir bakalım. Yer altı ve yer üstü su taşıma sistemlerinde kullanılmaktadır. Kanalizasyon, kirli su ve atık maddelerin deşarj sistemlerinde ve elektrik ile haberleşme sistemlerinde kullanılabilmektedir.
PVC su borusu kullanıldığı zamanki avantajları ise şöyledir: Hafif olması sebebiyle taşıması ve montajı oldukça kolaydır. Çürümeye ve korozyona karşı dirençlidir. Yüzeyi parlak ve pürüzsüz bir görünümdedir. Uzun ömürlü olduğu gibi bakım da gerektirmez. Ayrıca basınç kaybı da düşüktür. Darbelere karşı dayanıklıdır. Basınçlı ek parçalarla da uyum içerisindedir.

PVC Su Borusu Genel Özellikleri

Binaların ve evde kullanılan bulaşık ve çamaşır makinesindeki atık suların tahliyesinde kullanılan PVC su boruları, su taşıma sistemlerinde de kullanılabilmektedir. Bu borular bakteri üretimini engellerken kötü kokuları da absorbe etmektedir. PVC ham madde özellikleri sayesinde yanmaz ve alevi iletmez. Ringli conta sistemi kullanıldığından sızdırmalar yaşanmaz. Pvc su borusu TS 275-1 EN 1329-1 kalite standartlarına göre tanımlanmıştır. Ayrıca iç ve dış yüzeyinin pürüzsüz olması sebebiyle tortu ve birikinti oluşumu da görülmez.


İncele

Call Now ButtonAramak İçin Tıklayın
www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net