PVC ve Enerji Tasarrufu

Ahşap doğramalar dışında daha uzun ömür sunan ve sağlıklı bir malzeme olan pvc’den üretilen pencere ve kapılardır. Pimapen ahşap ürünlere göre oldukça avantaj sağlar.

Pvc Kapı ve Pvc Pencere Neden Tercih Edilmeli?

Pvc ürünler enerji verimliliği için kullanılır, ayrıca piyasada yalıtım için kullanılan en iyi malzemelerdir. Odadaki ısıyı korumak için mutlaka kullanılmalıdır, özellikle doğalgazla ısınan evlerde tasarruf için tercih edilmelidir. Aynı zamanda pvc kapı ve pencerelere, fitiller yerleştirerek ses yalıtımıda sağlanır,bakımı kolay ve zahmetsizdir. Pvc ürünler dayanıklı olmakla birlikte rengi de uzun süreli ömrünü koruduğu için bakımı fazlasıyla azdır, uzun süreli estetik bir görüntü sunar.

Pvc Ve Enerji Tasarrufu


Sürdürülebilir enerji için enerji tasarrufu gereklidir. Gelecek nesillerde yaşanılabilir bir çevre bırakmalıyız bu sebeple yenilenmeyen enerji kaynaklarını kontrollü kullanmalıyız. Türkiye’nin harcadığı enerjinin %35ini evlerimizde tüketmekteyiz, ve bu dilimin %80’nini ısınma amaçlı kullanmaktayız. Isı kaybına engel olarak sağlayacağımız tasarrufla hem Türkiye’nin hemde evimizin bütçesine fazlasıyla yarar sağlarız, aynı zamanda sürdürülebilir enerji kaynaklarını korumuş oluruz.
Binalardaki ısı kaybının % 28’i pencerelerden kaynaklanmaktadır. Bu sebeple pencereler sadece görünüş olarak değil ısı tasarrufu içinde tercih edilmelidir. Bu zamanda üretilen ileri teknoloji pvc pencere ve kapılar yüksek ısı yalıtımı sağlarlar. Doğru cam tercih edildiğinde ısıl iletkenliği oldukça düşük olduğudan enerji kaynaklarında tasarruf sağlanır.
Pvc ürün alırken destek sacına, profiline,bağlantı elemanlarına, aksesuarlarına, camına, montaj malzemelerine, contalarına ve işciliğine dikkat edilmelidir. Bu faktörlerin hepsi ürünün kalitesini doğrudan etkiler. Ürünün profili ihtiyaç duyulan yalıtım değerlerini sağlamalı ve uygulamada sorun çıkartmamalıdır. Destek sacı iskeleti oluşturur ve mukavemeti arttırır, aynı zamanda sıcaklık karşısında yapının şekil değiştirmesini önler. İzolasyon malzemelerinden biride contadır, ısı ve ses yalıtımını sağlayan en önemli parçadır. Contalar plastik veya kauçuk olabilir. Bağlantı elemanları bağlantı takozları ve vidalardır. Vidalar üç çeşittir, uygulanacağı yere göre seçim yapılmalıdır. Takozlar ise zamak malzemeden olmalıdır. Aksesuar olarak RAL kalite belgesine sahip ürünler kullanılmalıdır, özellikle havalandırma imkanı sunan ürün tercih edilmelidir. Montaj malzemeleri, bağlayıcı unsur ve izolasyon unsuru olarak ikiye ayrılır. Bağlantı elemanları paslanmaz veya kaplamalı olmalı, bağlayıcı unsurlar ise ısı köprüsü oluşturmayacak malzeme olmalı. Yani pvc ürün seçiminde bunlar vb. unsurlara dikkat edilerek alınırsa ürün daha uzun ömürlü olur ve daha fazla enerji tasarrufu sağlanır.


İncele

Call Now ButtonAramak İçin Tıklayın
www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net