PVC Yangına Ne Kadar Dayanıklı

PVC pencere ve kapılar hemen hemen herkes tarafından evlerine ve iş yerlerine yaptırılmakta. Peki bu PVC’ler yangına ne denli dayanıklıdır? Yangın çoğu şeyi yakıp yok etmektedir. Fakat önemli olan bunu ne kadar sürede yapabildiği olacaktır. Sonuçta plastik, ahşap, tekstil gibi organik maddeler uzun bir süre ardından yangına maruz kaldığında yanacaktır. Kesinlikle yanmayan maddeler ise kapı ve pencerelerde kullanılmadığı gibi kimi maddelerde kullanılıyor olsa dahi ısınacak ve kaçış esnasında sıkıtı yaratacaktır. PVC kapı ve pençelerde kullanılan plastik, ahşap ve alüminyum malzemeler en uyumlu malzemelerdir.

Yangına Dayanıklı Olmaz Özelliği

En ufak şey alev aldığında seri bir şekilde yayılma göstermektedir. Hemen hemen şey yanabilir maddelerdendir. Buna PVC’den yapılmış ev eşyaları, kapı ve pencerelerde dahildir. Fakat önemli olan yanması değil bunu ne denli süre içerisinde yaptığıdır. Bu sebeple PVC kapı ve pençelerde hiç değilse yangına dayanıklı malzemeler kullanılmaktadır. Plastik, ahşap, tekstil gibi ürünler için yanmaz demek yanlış olur. Bu ürünler kendiliğinden sönme özelliğine sahiptir. Yani, herhangi bir ateş kaynağı çekilirse kendi kendine sönme özelliği var yanmayı bırakırlar demektir. PVC pencere ve kapılar, yüksek dozda klor içerdiklerinden dolayı, alev almaları zaman alır ve ısı üretimi de nispeten düşük demektir. PVC kapı ve pencereler kısaca yangın güvenliği özelliğine sahiptirler.

Yangına Dayanıklı Kapı ve Pencere Üretimi


Pimapen
 üretiminde yangına dayanıklı olmaları için; form ve fonksiyonlar bir arada kullanılmaktadır. Günümüzdeki teknoloji kullanılarak yüksek klorlu, özel tasarımlar kişilere alternatifler sunmaktadır. Tüm yangına karşı dayanıklı ürünler en kaliteli malzemelerden ve kaliteli işçilik ile üretilmektedir. Üretim sonrasında titizlikle kalite kontrollerinden geçerler. Bu ürünler binalarda en çok yangın merdivenleri girişlerinde kullanılır. Aynı şekilde ev ve iş yerlerinde kullanılması da büyük önem taşımaktadır.
Evlerinize ve iş yerlerinize PVC kapı ve pencereler yaptırırken yangına ne denli dayanıklı oldukları ile ilgili bilgilendirmeleri sormayı unutmayın. İnsanlık hali, her an her yerde başımıza gelebilecek yangınlardan kaçmak ve kurtulmak bu tür önlemleri alarak mümkün olabilir.


İncele

Call Now ButtonAramak İçin Tıklayın
www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net