Pvc’nin nem ile ilişkisi

PVC yeni yapılarda en fazla kullanılan ürünler arasında geliyor. Bunun nedeni ise hem kolay monte edilebiliyor olması, hem estetik anlamda her rengi bulunabileceği için tercih skalasının çok olması, temizlenmesinin kolay olması, daha dayanıklı ve uzun yıllar boyunca gitmesi hem de neme karşı koruyucu olmasıdır. Kısacası artık PVC’nin yapıların büyük bölümünde kullanıldığını ve tercih ettiğini biliyoruz.
Şimdi ahşap pencereler ile PVC arasındaki farkı karşılaştırdığımız da PVC’nin ne ile ilişkisini daha yakından anlayabileceksiniz. Ahşap bir pencerede kasalarla kanat arasında conta sistemi bulunmadı dolayısıyla pencereleri yapısından dolayı bu şekilde olduğunda sıcak hava dışarıya çıkar ve bu çıkışla birlikte soğuk ve rutubetsiz hava da içeriye girmiş olur. Tek camlı olan ahşap bi pencerenin takılı olduğu bir odanın soğuk olmasına neden camın yüzeyidir. Dolayısıyla bu oda da bir buhar oluşacaksa direk olarak camlardan başlayacaktır.
Şimdi PVC’lere baktığımızda ise kasa ile kanat arasında contaların olduğunu görebiliyoruz. Bu sayede ısı, hava, su, toz gibi durumları uzaklaştırmış olursunuz. Bu contaların görevleri ise nemin hava akışıyla birlikte dışarı çıkma ihtimalinin düşürülmesini sağlar. Bu sistem sayesinde buhar yoğunlaşması camda değil pencere ile duvar arasında olacaktır. Bunun içinde iki pencere kanadının açıldıktan sonra mekanın günlük olarak havalandırılması sorunun oluşmamasına sağlayacaktır.
Evet, evinizde her ne kadar PVC kullanıyor olsanız da sağlığınız için evinizi düzenli olarak havalandırmak zorundasınız. Havalandırma hem evin genel yapısı hem de sağlık için önemli bir konudur. Bunun içinde kullanım şartlarına uyulduğunda PVC bir evde rutubetin önlenmesi için kullanılacak olan en doğru çözümdür.

TERLEMEYİ ÖNLEMEK İÇİN NELER YAPILMALIDIR?

Mutfaklarda yemek yapılmasından dolayı yoğun bir su buharı oluşacaktır. Dolayısıyla havalandırmayı doğru yaptığınızda bu sorunu çözebilirsiniz.
Banyoyu ve tuvaleti kullanım sonrasında düzenli olarak havalandırmanız gereklidir.
Banyo ve mutfaktaki nemin diğer od-alara yayılmaması için bu alanların kapısının kapatılması gerekir.
Bir evin içerisindeki oda sıcaklığının derece arsında olmasını sağlamalısınız. Bu sayede duvarlarda nem oluşturmazsınız.
Evinizin içerisinde asla çamaşır kurutmamalısınız illa ki kurutulması isteniyorsa banyo da pencere açık bir şekilde yapabilirsiniz.


İncele

Call Now ButtonAramak İçin Tıklayın
www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net