Üretim aşamasında Kalite kontrol nasıl daha iyi olur

PVC Profilin fiziksel görünümü önemlidir. Fabrikasyon üretimlerde en önmeli faktörlerden birisi de kalte kontrol sürecidir. Kalite kontrolünü yapan işletme içerisinde mutlaka deneyimli olmalı ürünle ilgili kalite hedef ve şartlarını iyi bilen elemanlardan oluşmalıdır. Bu proses büyük önem taşımaktadır.

Kalite kontorülünü yapan kişi ürün müşteriye hazırdır onayını veren yetkili mercidir. Onun gözünden kaçan arıza ve stabil olmayan profiller müşteriye ulaşırsa bunun geri dönüşü yoktur bu birikim negatif olarak ilgili firmaya geri döner. Pvc sektöründe çok önemli bir kural vardır. Bu kural işletme içerisinde çalışan her kişi sorumlu olduğu bölümde hata yapmamalıdır ve sadece üzerine vazife olan işe odaklanmalıdır. Bu çalışma döngüsü zincirleme olarak devam eder.
Mixer bölümü ile başlayan kontrol süreci sırası ile Ekstrüzyon, lamime kaplama, paketleme ilave olarak kemer vs olarak devam eder.
Pvc üretiminde kaltie kontrolünü yapan kişi deyim yerinde ise o işletmenin şah damarıdır.

Pvc Kalite kontrol süreci nasıl işler

 1. Ilk olarak fiziksel görünüm gözden geçirilir sonra üründeki renk kontrolü ve parlaklık ölçümü yapılır.
 2. Kumpas yardımı ile profilin et kalınlığı çıta genişliği conta yuvası ölçümü yapılır. İspanyolet yatağı kontrolü yapılır.
 3. Profil üzerindeki çizik – dalgalanma kontrolünden sonra yataklarda yırtık varmı kontrol sağlanır.
 4. Hassas terazi ile ağırlık kontrolü yapılır ve kırılma aşaması testine tabi tutulur.

Bunlar kalite kontrolün ilk aşamasdır. Sonra alınan yeni numuneler laboratuarlarda teste tabi tuttulur

 • Soğuk Darbe Dayanımı Testi
 • Darbe Dayanımı Testi
 • Yoğunluk Testi
 • Rüzgâr Yüküne Dayanım Testi
 • Su Sızdırmazlık Testi
 • Hava Geçirgenlik Testi
 • Köşe Kaynak Testi

İncele

Call Now ButtonAramak İçin Tıklayın
www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net www.turkkobi.net